Позакласний захід з інформатики "Найрозумніший"
цілі:
Обладнання: комп'ютер, сигнальні картки, презентація Структура гри: Гра проводиться в 3 тури з учнями 10 - 11 класів. Кількість учасників не обмежена 1 тур. Тестові завдання. Учасники піднімають картки з варіантами відповідей. Після першого туру залишається 4 учасники. 2 тур. Перед 2-м туром проводиться жеребкування учасників. (Право вибрати тему). На слайді за допомогою цифр зашифровано слово, пов'язане з інформатикою. Шифр подано на телефонному табло. Після жеребкування учасники по черзі протягом 1 хвилини відповідають на питання. Учасник, який набрав найменшу кількість балів, вибуває. 3 тур. Після 2 туру залишається 3 теми. Жеребкування проводиться як в другому турі. В кінці гри нагородження учасників. Учасник, що зайняв 1 місце, нагороджується дипломом. 1 тур Учасники піднімають картки з правильним варіантом відповіді. За кожну правильну відповідь нараховується 1 бал. Після 10 питань оголошується сумарний бал кожного учасника. У 2 тур виходить 4 учасники. Якщо явних лідерів немає, то тестування триває до визначення переможців 1 туру. 1) Зайвим числом в наборі {8, 16, 4, 22} є: А) 8 2) Електронна схема для управління зовнішніми пристроями А) Плотер 3) Який пристрій може мати шкідливий вплив на здоров'я людини? А) Принтер 4) Реляційна база даних може бути представлена в формі А) Гіпертексту Як називається цей рядок ? Малюнок 1 А) Панель інструментів 5) Загальною властивістю машини Беббіджа і сучасного комп'ютера є здатність обробляти ... А) Числову інформацію 6) Початковий сенс англійського слова "Комп'ютер" - ... А) Вид телескопа 7) Скільки біт в слові ИНФОРМАТИКА? А) 11 8) Дано E-mail: Kyiv@info.stolitsa.ua Символи Kyiv - це: А) Ім'я користувача 9) Яка з піктограм позначає копіювання А) Малюнок 2 10) У середовищі Windows скопіювати активне вікно в буфер обміну можна, натиснувши ... А) Print Screen 11) Основна інтерфейсна система комп'ютера, що забезпечує сполучення і зв'язок всіх пристроїв між собою, - це ... А) мікропроцесор 12) Швидкість передачі даних по телефонній мережі - ... А) байт 2 -3 тур. Чотири людини вийшли в перший тур повинні відгадати зашифроване слово ДІСПЛЕЙ. Після чого встановлюється черговість у виборі теми. Питання задаються протягом 1 хвилини. За кожну правильну відповідь 1 бал. Учасник, який набрав найменше балів, вибуває. Якщо є спірні питання, запропонувати відгадати кросворд. Перед третім туром учасникам пропонується відгадати зашифроване слово ПРОГРАМА. У порядку черги учасники вибирають залишилися теми. За кількістю набраних балів визначаються переможці. 1. Інтернет
2. Персональний комп'ютер
3. Системне ПО
4. ІКТ
5. Алгоритми
Малюнок 6 Яка структура циклу показана в блок-схемі? (Цикл з умовою) Малюнок 7 Яке розгалуження показане в блок-схемі? (Неповна) 6. Історія
7. Інформація
|
Гумористичні задачі для останнього уроку інформатики
Юзер Вася Чайник вирішив придбати собі комп'ютер. Hовий комп'ютер коштує у фірмі: 1000 у.е. Але, оскільки у Васі вже був блок живлення, він вирішив докупити інше й зібрати комп'ютер самостійно. Він купив материнську плату за 100 у.о., процесор за 200 у.о., вінчестер за 150 у.о. і монітор за 300 у.о. Скільки у.о. заощадив Вася Чайник, якщо на третій секунді роботи його блок живлення спалив всі інші комплектуючі?
Програміст Сидор Пентюхов пише один рядок коду за 30 секунд, а програмістка Клава Мишкіна - за 3 хвилини. При цьому Пентюхов робить одну помилку на 15 рядків, а Мишкіна - 2 помилки на 7 рядків. З чиєї вини зависне програма замовника, якщо Мишкіна пише на Delphi, а Пентюхов - на асемблері?
Хакер Вова Крутий написав троян, що розсилають себе за адресами з адресної книги. У середнього користувача в адресній книзі - 30 адрес. Через помилку в програмі троян замість того, щоб відсилати пароль із зараженої машини Вові, відсилає пароль Вови на заражену машину. Скільки людей дізнаються пароль хакера Вови Крутого перш, ніж з'явиться антивірус?
Юзер Вася Чайник довідався, що у хакера Вови Крутого з'явився новий CD-ROM з піратською грою. Оскільки у Васі немає дисковода CD-ROM, він вирішив скопіювати собі гру за допомогою дискет. Обсяг гри - 750 Мб, обсяг дискети - 1,44 Мб, усього у Васі 10 дискет. Шлях від будинку Чайника до будинку Крутого займає півгодини. Скільки часу витратить Вася, перш ніж виявить, що гра запускається тільки при наявності CD-ROM?
Робочий день програміста Сидора Моніторенка - 8 годин. З них дві години він витратив на навчання Клави Мишкіної грі в Quake по мережі, три години читання електронної пошти і відвідування улюблених сайтів, годину на встановлення рекорду в Minesweeper, годину на чай і годину на перекури. У скільки Коля Моніторенко прийде додому, якщо термін здачі проекту - завтра?
Программістка Клава Мишкіна в робочий час шукає в мережі кулінарні рецепти. Yandex дав їй 983 посилання, а Rambler - 736. Hасколько Yandex шкідливішиий за Rambler для виробничого процесу?
Операційна система Windows Vista сама по собі висне 3 рази в день, а якщо їй допомагає програма Сидора Моніторенка, то 9 разів в день. Операційна система Windows XP з тим же об'ємом пам'яті висне 4 рази на день, з подвоєним об'ємом пам'яті - удвічі рідше, а програма Сидора Моніторенка під нею взагалі не запускається. Скільки разів на день натискав reset Коля Моніторенко, якщо пам'яті він не докуповував, а операційна система Windows XP повисла в процесі інсталяції 5 разів?
Hа вінчестері користувача Васі Чайника 30 бед-блоків і 4 віруси. Кількість бед-блоків подвоюється кожні 4 дні, а кількість вірусів - кожні 8 годин. Обсяг вінчестера - 250 гігабайт. Через якийсь час система перестане завантажуватися, якщо відомо, що вірус, який опинився в області бед-блоку, втрачає здатність до подальшого розмноження?
Хакер Вова Крутий написав програму, підбирає пароль з 8 символів за годину. За якийсь час Вова Крутий підбере забутий пароль з 32 символів до свого власного комп'ютера, на якому знаходиться єдиний екземпляр програми?
Коли користувач Вася Чайник одержує листа, в якому йому обіцяють на халяву $ 10 000, він завжди слідує викладеним там інструкціям. В результаті на наступний день його адреса потрапляє ще в два спамерських листа розсилки. Скільки грошей сподівається отримати на халяву Вася Чайник через три місяці? Як скоро він стане потенційно багатшим за Білла Гейтса?
Програміст Сидор Пентюхов пише дівчині, з якою познайомився в чаті, 2 листи в день об'ємом по 4 кілобайти кожне, а юзер Вася Чайник - 5 листів по 2 кілобайт. Який буде їхній сумарний трафік до того моменту, як вони виявлять, що переписуються між собою?
Відповідно до закону Мура, обчислювальна потужність комп'ютерів подвоюється кожні 18 місяців. Кожна наступна версія продуктів корпорації Microsoft працює в півтора рази повільніше попередньої. З якою швидкістю корпорація Microsoft повинна випускати нові версії, щоб користувачі не помітили дії закону Мура?
Розробка уроку «ПРИСТРОЇ КОМП'ЮТЕРА»
План уроку:
Відкриття «Школи толерантності» (3 хвилини).
Що таке проект? Бесіда по опорному конспекту, тема «Класифікація комп'ютерів» (5 хвилин).
Віртуальний комп'ютерний музей. Адреса в Інтернеті. (3 хвилини).
Заповнити базовий листок знань (2 хвилини).
Системний блок (15 хвилин).
Гра на повторення термінів (5 хвилин).
Комп'ютерний тест для знавців (разом з п.6).
Заповнити базовий листок знань повторно (2 хвилини).
Твоя тема проекту? (5 хвилин).
Моя тема проекту. (Разом з п.8).
Домашнє завдання (2 хвилини).
1 частина. «Відкриття« Школи толерантності »
Привіт, шановні любителі інформатики! Я вас сьогодні бачу вперше і мені дуже цікаво дізнатися відповідь на питання: "В якій школі ви б мріяли вчитися?» Давайте спробуємо одним словом дати визначення такій школі. Наприклад, я мрію працювати в такій школі, де були б всі чесними, і учні, і вчителі. А ви? (Відповіді на питання)
Я Вас всіх сьогодні вітаю, ми запрошені на відкриття нової школи під назвою «Школа толерантності». Що це за школа? Давайте подивимося на ці плакати. (Відкриваємо стенд з плакатами). (Прочитати плакат, де цеглинки). А саме слово Толерантність перекладається як Терпимість. Кожен з вас сьогодні на уроці повинен визначитися з вибором теми проекту, а потім і зуміти обгрунтувати свій вибір.
Частина 2. Що таке проект?
Подивіться на пам'ятки, які я вам підготував для роботи над проектом. (Робота з пам'яткою) .Ваше завдання сьогодні наступне: Визначитися з темою проекту до кінця уроку, спираючись на схему «Класифікація комп'ютерів» і свій емоційний вибір. Познайомитися з пристроєм системного блоку для обгрунтованого вибору комп'ютерної бази під ваш проект.
Частина 3. Віртуальний комп'ютерний музей.
Я впевнений, що ви вже добре знайомі з вашим сучасним комп'ютером. Але хто були його прабатьки, і з чого все почалося? Я побував в Інтернеті і зміг створити для вас свій віртуальний комп'ютерний музей. Давайте заглянемо туди. А допоможе нам наш екскурсовод (учень). (Читаємо сторінки історії) .
Зверніть увагу на адресу, за якою ви в Інтернеті можете побувати у віртуальному комп'ютерному музеї.
Частина 4. Заповнити базовий листок знань.
Зараз на нас чекає дуже відповідальна робота, з якою ви обов'язково впораєтеся. Але перш спробуємо відстежити ваші знання. Візьміть анкету базових знань і відзначте «+» в графі «Маю уявлення на початку уроку», якщо ви поверхнево знайомі або «Глибоко володію знаннями», якщо ви глибоко знайомі з окремими пристроями системного блоку. Початкові знання - це якщо ви знаєте функції цих пристроїв, глибокі знання - якщо вам відомі характеристики і складові блоки цих пристроїв. Якщо по ходу уроку у вас виникнуть питання, то фіксуйте їх у графі «Питання» .Час на заповнення анкети - 1 хвилина.
Частина 5. Системний блок.
Прошу двох помічників одягатися в спецодяг і асистувати мені для проведення операції над системним блоком. Розкриваємо системний блок і заглядаємо всередину. Допомагати нам сьогодні будуть представники преси. Журналіст газети «Компакт-компанія» (учень) буде нас знайомити з цікавим матеріалом. Діти, ви готові? Тоді розпочнемо. Розкриваємо системний блок. Будь ласка, знаходимо деталь номер №1. Знаходимо цю деталь на столі. Хто знає як вона називається?
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПРОЦЕСОР
Чи є інформація у нашого журналіста? (Інформація у журналіста) Відкрийте, будь ласка, опорний конспект під назвою «Центральний процесор» . Якщо серйозно - перший мікропроцесор був винайдений в 1971 році групою на чолі з Дідом Хоффом і називався Intel-4004 і призначався для калькуляторів. На наше щастя, компанія, яка замовила цей мікропроцесор, збанкрутіла і її перекупила фірма Intel. З цього моменту почалася епоха персональних компютерів. Центральний процесор можна назвати королем системного блоку. А які функції у хорошого короля, який піклується про свою державу? Запишемо ці функції в опорний конспект:
КЕРУВАТИ І ОБРОБЛЯТИ ІНФОРМАЦІЮ.
Але центральному процесору складно впоратися зі своєю функцією без помічників, які разом з ним розміщуються на цьому кристалі і побачити їх можна тільки під мікроскопом. Це співпроцесор, який відповідає за надточні обчислення, кеш-пам'ять першого рівня і кеш-пам'яті другого рівня. Пам'ять для зберігання проміжних обчислень.
Переходимо до характеристик центрального процесора.
1. Який фактор є найважливішим в будь-якій роботі. Швидкість. Тактова частота - величина, яка показує скільки інструкцій здатен виконати процесор за секунду і вимірюється ця величина в МГц. (Зробіть запис в опорний конспект) .Якщо ми купуємо комп'ютер і в назві процесора є цифри, наприклад, Pentium III-1200, це значення тактової частоти. Зараз популярністю користуються процесори з тактовою частотою від 2 ГГц. Але як пояснити той факт, що іноді процесори з однією і тією ж частотою працюють з різною швидкістю? Перейдемо до наступних факторів - поговоримо про покоління і модифікації процесорів. Що таке покоління? Це сімейства, які були в минулому: мами і тата, бабусі і дідусі. За всю 27-річну історію процесорів корпорації Intel змінилося вісім поколінь. Подивіться в ваш опорний конспект. Але в кожному поколінні теж відбуваються свої революції, звідси і з'являються модифікації покоління. Наприклад, розглянемо процесор Pentium III. Модифікації цього процесора такі: ХEON - процесор для серверів; Pentium III - процесор для настільних комп'ютерів; Celeron - процесор для домашніх комп'ютерів. Є ще дві цікаві характеристики процесорів, від яких залежить робота процесора: тип ядра і технологія виробництва, частота системної шини. У ваших конспектах ці характеристики позначені колобками, а це значить, що матеріал з цих тем є додатковим для бажаючих. Ви можете пояснити ці характеристики на наступному уроці, звернувшись до додаткової літератури.
А зараз переходимо до деталі №2.
ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ.
Що пишуть з цього приводу в газеті? (Журналіст читає) . А сьогодні нам не вистачає пам'яті в 100 разів більшої, ніж передбачав Білл Гейтс. Що ж таке оперативна пам'ять? Зовні вона виглядає так - кілька кремнієвих чіпів-мікросхем, укріплених на пластиковій смужці . Все це називається модулем оперативної памяті. Виключи комп'ютер, і вся інформація зітреться з ОП без сліду. Функція ОП: зберігання тимчасових даних, необхідних для будь-якого роду проміжних операцій і обчислень (запишіть в опорний конспект) . А чому пам'ять називається оперативною? Тому, що вона швидка.
Переходимо до деталі №3.
МАТЕРИНСЬКА ПЛАТА
Ця деталь називається материнська плата. Чому така дивна назва? Давайте подумаємо, яка основна функція мами в сім'ї? Вести господарство. Саме тому ця плата називається материнською. Вона забезпечує зв'язок між пристроями. Основні блоки: роз'єми для підключення пристроїв, шина для передачі сигналів між пристроями, набір мікросхем для здійснення контролю.
Переходимо до деталі №4.
ЖОРСТКИЙ ДИСК
Хто знає призначення жорсткого диска? Функція - зберігання інформаціі. Складається жорсткий диск з трьох блоків (ви можете подивитися на картинку в ваших опорних конспектах) Сховище інформації. У корпусі знаходиться декілька дисків (скляних або металевих), покритих з двох сторін магнітним матеріалом, на який і записуються дані. Механіка, яка відповідає за обертання дисків. Електронна начинка - мікросхеми, які відповідають за обробку даних і управління механічною частиною.
Характеристики.
Форм фактор: стандартні; тридюймові; Micro Drive.
Обсяг диску. Що це за характеристика? Кількість інформації, яку здатний зберігати жорсткий диск. Сьогодні навряд чи варто купувати вінчестер об'ємом менше, ніж 500 Гбайт. Цікаво, я зараз використав нове слово - Вінчестер. Чим вінчестер відрізняється від жорсткого диска? Нічим. Це одне і теж. У 1973 році, коли був винайдений перший масовий жорсткий диск фірмою IBM, його назвали в честь всім відомої американської гвинтівки.
Швидкість читання даних. Що це за характеристика? Середній показник сьогодні близько 10-15 Мбайт / с.
Швидкість обертання дисків. Стандарт сьогодні - 7200 об / хв.
Переходимо до деталі №5.
Дисковод
Чи немає замітки по деталі №5 в газеті? (Журналіст читає) . Яке ж призначення дисковода? Зчитувати і записувати інформацію на магнітні диски.
Розглянемо деталі №6 і №7.
Відеокарта
Функція? Обробка зображень. (Запишемо в конспект). Відеокарта сьогодні одна з найдорожчих деталей системного блоку, від неї залежить яким буде зображення на екрані. Чи влаштує вас сьогодні двомірна графіка, або вам цікаво об'ємне зображення? Відповідаючи на питання ви і вирішуйте, яка відеокарта вам потрібна?
ЗВУКОВА КАРТА.
Функція? Обробка звуку. Чи може сама карта видавати звуки? Ні. Для цього необхідно підключити колонки, а щоб записати звук - мікрофон. Остання деталь, яку ми сьогодні розглянемо.
Деталь №8.
CD-ROM. Призначення? Зчитування інформації з лазерних дисків.Що пишуть газети, що стосується деталі №8? (Журналіст читає) .
Але чи достатньо сучасному користувачеві сьогодні тільки зчитувати інформацію з лазерних дисків? Ні. Необхідно і записувать. CD-R - дисковод для однократного запису інформації на лазерний диск. CD-RW - дисковод для багаторазового запису інформації на лазерний диск (записати в опорний конспект) Дякую всім учасникам операції над системним блоком. Кожен з вас зможе отримати певну кількість знаків вдячності за відповіді.
Частина 6,7.
Зараз ми проведемо експеримент з тими, хто у нас сьогодні відзначився, вони спробують попрацювати з тестом на комп'ютері. А з рештою ми відпочинемо інтелектуально.
Гра в слова «Ланцюжок».
Частина 8.
Зараз ми знову повернемося до анкети базових знань і знову її заповнимо, тільки в графі «Маю уявлення в кінці уроку». Я сподіваюся, що там «+» стане більше, ніж на початку уроку. Я перегляну ваші анкети, які не треба підписувати, і проаналізую анкету на наступному уроці. Час заповнення анкети - 1 хвилина.
Частина 9.
Тепер підіб'ємо підсумок нашої зустрічі. Чи визначилися ви з темою свого проекту? Для яких цілей вам потрібен комп'ютер, як ваш проект буде відображати загальну тему «Толерантність - це не мода, це мій вибір».
Частина 10. Домашнє завдання.
Остаточно визначитися з вибором теми проекту. Взяти в будь-якому комп'ютерному онлайн-магазині прайс-листи. Визначити, виходячи з теми, які пристрої, що входять до системний блок, будуть потрібні для реалізації проекту. Для виконання п.3 чітко знати функції цих пристроїв і їх основні характеристики. Бажаючі можуть підготувати повідомлення по розділах, які відзначені колобками в опорних конспектах.
Позакласний захід з інформатики "Щасливий випадок"
Матеріали до гри: презентація Щасливий випадок, бочечки від лото з цифрами 1-25. Хід гриПодання команд. Подання журі. 2. Шкідливі завдання (майже по Остеру) Жеребкування команд. Гейм 1. Далі, далі, далі ... У цьому геймі кожній команді задається 10 питань. Якщо команда важко відповісти, то каже "Далі ..." Питання для першої команди: 1. Який пристрій в комп'ютері обробляє інформацію? (процесор) 2. Переклад інформації в зручну для передачі або обробки форму називається ... (кодування) 3. Як на комп'ютерному жаргоні називаються програми для комп'ютера? (софт) 4. Монітор служить для ... (виведення інформації) 5. Зломщик комп'ютерних програм (хакер) 6. Програма, здатна до саморозмноження (вірус) 7. Як називається внутрішній устрій комп'ютера? (архітектура) 8. Пристрій для введення зображення в комп'ютер з паперу (сканер) 9. Місце проміжного зберігання даних в комп'ютері (буфер обміну) 10. Винахідник системи кодування інформації, що використовує два символи - точку і тире (Морзе) Питання для другої команди: 1. Який пристрій можна назвати мозком комп'ютера? (процесор) 2. Пристрій, який необхідно для передачі інформації по телефонних дротах (модем) 3. Алгоритм, записаний на "зрозумілій" комп'ютеру мові (програма) 4. Покажчик позиції на екрані дисплея (курсор) 5. Багаторазово повторювана частина алгоритму (цикл) 6. Стан, в якому включений комп'ютер не реагує на дії користувача (зависання) 7. Початківець користувач (чайник) 8. Фрагмент тексту, який закінчується натисканням клавіші Enter (абзац) 9. Який рахунковий прилад жартома називають "дерев'яним калькулятором"? (Рахунки) 10. Як на комп'ютерному жаргоні називається сукупність апаратних засобів? (залізо, хард) Гра з глядачами "Комп'ютерні загадки" 1. Раніше такого розумного друга у школярів не було в нашій окрузі. Тепер в кожному будинку, на кожному столі, коштує він, помічник тобі, та й мені (комп'ютер) 2. Корпус з пластика, сталі, скла, в ньому материнська плата жила, А також процесор, ОЗУ, дисковод ... Що це за корпус, скажіть, народ? (системний блок) 3. Встромиш диск в нього, і ось - заробив ... (дисковод) 4. Комп'ютер буде мовчазний, коли немає з ним поруч дев таких. А якщо є, він говорить, співає, грає і пищить. Стоять над ним в сторонці близнючки дві -... (колонки) 5. За допомогою такого пристрою откопировать книгу можна. Тексти, картинки будь-які стануть з ним цифровими (сканер) 6. Покажчик на екрані буквах всім вкаже місце. З ним працювати легше стане, він - екранна позначка. На екрані бачить погляд, як блимає мені ... (курсор) 7. Не кожен зробити зуміє сам процес створення комп'ютерних програм. Мистецтво це ретельно плануємо, а сам процес зветься ... (програмуванням) Гейм 2. Заморочки з бочки У цьому геймі команди по черзі витягують бочечки з номерами питань (по 5 питань кожній команді), а ведучий відкриває ці питання в презентації. Кількість балів за питання різний в залежності від складності. У цьому геймі проявиться "щасливий випадок". питання: 1. (1 бал) Назвіть ім'я текстового файлу, який, як не дивно, ніхто ніколи не читає. Відповідь: Readme.txt. 2. (1 бал) Цей знак став свого роду унікальним символом епохи Інтернету. Варто також відзначити, що на старих друкарських машинках його не було, а з'явився він лише з розвитком мережі Інтернет. Відповідь: @ 3. (1 бал) У 1979 році, 12 квітня Кевін Маккензі, один з апологетів "емоційних" комп'ютерів, звернувся в "Message Services Group" з листом, в якому пропонувалося включати в "сухі" комп'ютерні тексти деякі символи, що позначають емоції. День чого відзначається 12 квітня, згідно з цими фактами? Відповідь: День смайлика 4. (1 бал) Програміст потрапив в армію. Яке питання він задасть офіцеру, який дав команду: "Один по одному номерів - розрахуйся"? Відповідь: в якій системі числення вважати? 5. (1 бал) Про яку комп'ютерній програмі йдеться в пісні: Воно мені дороге з давніх років і його миліше немає - цих вікон незгасиме світло. Відповідь: про операційну систему Windows. 6. (2 бали) Коли з'явився маніпулятор "миша", то для нього в російській мові використовувалося деякий час, використовувалася назва по імені персонажа відомої російської казки. Назви ім'я цього персонажа. Відповідь: Колобок 7. (1 бал) Згідно з Книгою рекордів Гіннеса, в Німеччині діють найсуворіші правила для творців комп'ютерних ігор. Наприклад, персонажі, яких по ходу гри вбивають, зобов'язані мати "максимально огидний і відрізняється від людського обличчя". А що, згідно з цими правилами, має бути в цих комп'ютерних іграх тільки зеленого кольору? Відповідь: кров. 8. (3 бали) Чому на комп'ютерному жаргоні процесор називають каменем? Відповідь: Тому що основою мікросхеми процесора є кристал кремнію високого ступеня чистоти. 9. (2 бали) Прилад, пристосування для очищення рідин і газів від твердих частинок, а також умова, за яким здійснюється відбір записів в базі даних. Відповідь: фільтр. 10. (1 бал) Розшифруйте ребус:
Відповідь: клавіатура. 11. (2 бали) Розшифруйте ребус і вкажіть, що це за термін.
Відповідь: Ластик - інструмент графічного редактора. 12. (2 бали) Проста речовина, нерозкладне на складові частини, а також одиниця масиву. Відповідь: елемент. 13. (2 бали) Сформулюйте російське прислів'я по блок-схемі:
Відповідь: Розумний в гору не піде, розумний гору обійде. 14. (2 бали) Сформулюйте російське прислів'я по блок-схемі:
Відповідь: Готуй сани влітку, а воза взимку. 15. (3 бали) У кінці XVII століття в Росії побував відомий італійський співак Балатрі. Він дуже зацікавився російською народною музикою і навіть записав деякі пісні, незважаючи на незнання російської мови. Який спосіб запису тексту придумав Балатрі, який використовується і зараз при відсутності потрібної розкладки на клавіатурі. Відповідь: транслітерація. 16. (3 бали) Довіра до комп'ютерів прийшло не відразу. Так, в бухгалтеріях, отримавши машинні розрахунки зарплати або премії, тут же приймалися за цю роботу. За яку? Відповідь: перераховувати все за допомогою рахунків або калькулятора. 17. (3 бали) Широко розрекламований газований прохолодний напій, що позначає в інформатиці елемент графічного зображення, переміщуваний по екрану. Відповідь: Спрайт. 18. (1 бал) Який комп'ютерний термін англійського походження при дослівному перекладі означає "междумордіе"? Відповідь: інтерфейс. 19. (2 бали) "Відкрий віконце - розіб'ю тебе трошки". Про що це? Відповідь: про спливаючу інтернет-рекламу. 20. (2 бали) Серед предків комп'ютера існує пристрій, що не має відношення до обчислень. Що це? Відповідь: Жакардовий ткацький верстат 21. (1 бал) З усіх персональних комп'ютерів світу кожен третій знаходиться в цій країні. Відповідь: в США. 22. (1 бал) Невблаганна статистика стверджує: дві третини тих, хто має вдома комп'ютер, використовують його в першу чергу для цього. Відповідь: для ігор. 23. (2 бали) Після дефрагментації жорсткого диска обсяг вільного простору в ньому побільшає, менше або не зміниться? Відповідь: не зміниться. 24. (1 бал) Скільки квітів у монохромного (одноколірного) монітора? Відповідь: два кольори. 25. (1 бал) Серед банкірів з Уолл-стріт стало модним дарувати один одному акваріуми з цих застарілих технічних засобів. Відповідь: з моніторів. Гра з глядачами "Правда чи ні?" Вислухавши, скажи у відповідь слово "так" чи слово "ні". питання: 1. У давнину вважали в двійковій системі числення (ні) . 2. На Русі не було спеціальних позначень для цифр, а користувалися літерами титли - спеціальним знаком над буквою (так) . 3. Арабські цифри винайшли араби (ні) . 4. У перших версій деяких персональних комп'ютерів були відсутні жорсткі диски (так) . 5. Будь-який нинішній домашній комп'ютер має потужність у багато разів більшою, ніж комп'ютер, який керував польотом космічного корабля "Аполлон" до Місяця (так) . 6. Краса корпусу комп'ютера сприятливо впливає на якість і продуктивність персонального комп'ютера (ні) . 7. У листопаді 1962 року через дефіс, пропущеного в комп'ютерній програмі, довелося підірвати ракету, яка стартувала з мису Канаверал до Венери (так) . Гейм 3. Ти - мені, я - тобі Кожен член команди задає заздалегідь підготовлений питання сидить навпроти противнику. За кожну правильну відповідь нараховується один бал. Гра з глядачами "Вгадай прислів'я" 1. Комп'ютер пам'яттю не зіпсуєш. (Кашу маслом не зіпсуєш) 2. Дарованому комп'ютеру в системний блок не заглядають. (Дарованому коневі в зуби не дивляться) 3. Мал ноутбук, а ціна велика (Мал золотник, да дорог) 4. Всякий кабель своє гніздо любить (Будь-яка птиця своє гніздо любить) 5. Провідник до файлу доведе (Язик до Києва доведе) 6. Що з Кошика видалено, то пропало ( Що з воза впало, те пропало) 7. Всяк дизайнер свій сайт хвалить (Всяк кулик своє болото хвалить) 8. Вірусів боятися - в Інтернет не ходити (Вовків боятися - в ліс не ходити) Гейм 4. Темна конячка У цьому геймі питання задає один із запрошених гостей, наприклад, директор школи або хтось із завучів і т.д. Бажано питання підібрати з урахуванням специфіки навчального їм предмета. На питання відповідає та команда, члени якої першими підняли руку. Якщо вона дає неправильну відповідь, то на це ж питання дає відповідь друга команда. А тепер питання командам буде задавати наша гостя. Але спочатку вам належить вгадати, хто наша темна конячка. підказки:
Питання від темної конячки (вчителі географії): 1. Який зв'язок між містом у Великобританії, рушницею калібру 30 * 30 і одним з елементів комп'ютера? Відповідь: вони пов'язані зі словом вінчестер. 2. Цій компанії довелося прикрити свої представництва в Токіо, Парижі та Орландо. Причина в бурхливому розвитку комп'ютерної анімації. Відповідь: студія Уолта Діснея. 3. Доменні імена в зонах .рф .ru .su орієнтовані на російськомовних користувачів. Домени в зоні .рф офіційно були запущені в травні 2010 року, домени .ru взяли початок в 1994 році. А ось з доменами .su цікава ситуація - запущені вони в 1990 році. І застосовувалися для позначення саме цієї абревіатури. Який? Відповідь: СРСР Гра з глядачами "Завдання про комп'ютери" 1. Программістка Клава Мишкіна в робочий час шукає в мережі кулінарні рецепти. Yandex дав їй 983 посилання, а Rambler - 736. Наскільки Yandex шкідливіше Rambler'а для виробничого процесу? 2. Хакер Вова Крутий написав програму, підбирає пароль з 8 символів за годину. За якийсь час Вова Крутий підбере забутий пароль з 32 символів до свого власного комп'ютера, на якому знаходиться єдиний екземпляр програми? 3. Юзер Вася Чайник вирішив придбати собі комп'ютер. Новий комп'ютер стоїть у фірмі: 1000 у.е. Але, оскільки у Васі вже був блок живлення, він вирішив докупити інше й зібрати комп'ютер самостійно. Він купив материнську плату за 100 у.о., процесор за 200 у.о., вінчестер за 150 у.о і монітор за 300 у.о. Скільки у.о. заощадив Вася Чайник, якщо на третій секунді роботи його блок живлення спалив всі інші комплектуючі? Гейм 5. Гонка за лідером Починає гру програє команда. Команда відповідає швидко, не роздумуючи. Завдання - набрати максимально можливу кількість балів за хвилину часу. Питання першій команді: 1. Які кольори застосовуються в кольоровій моделі RGB (червоний, зелений, синій) 2. Маніпулятор з кнопковим управлінням, службовець для введення інформації (миша) 3. Країна, що має суфікс .ru в інтернеті (Росія) 4. Який колір відповідає в палітрі RGB значень 0,0,255? (синій) 5. Скільки байт в одному кілобайті? (1024) 6. Графіка з представленням зображення у вигляді сукупностей точок називається (растрової) 7. Як називається наука про закони і форми мислення? (логіка) 8. Інформація в зовнішній пам'яті комп'ютера зберігається у вигляді (файлів) 9. Головний блок управління в графічних операційних системах (миша) 10. Яку мережу утворюють комп'ютери в нашій школі? (локальну) 11. Кишеньковий обчислювальний пристрій (калькулятор) 12. Як називається людина - фанат комп'ютерних ігор (геймер) 13. У якій країні з'явився перший комп'ютер? (США) 14. Який носій інформації має форму піци? (диск) 15. У російській мові логічної операції диз'юнкції відповідає союз ... (або) 16. Де зберігається програма, яка виконується в даний момент на комп'ютері? (в оперативній пам'яті) 17. У XVII столітті сконструював першу обчислювальну машину, а його ім'ям назвали одну з мов програмування. Хто він? (Блез Паскаль) 18. Яким словом називають п'ять видів інформації, які може обробляти сучасний комп'ютер? (мультимедіа) 19. До якого виду моделей відноситься шкільний розклад уроків? (таблична модель) 20. Назвіть одним словом роз'єми системного блоку для підключення зовнішніх пристроїв (порт) Питання другій команді: 1. Який колір відповідає в палітрі RGB значень 255, 0, 0? (червоний) 2. Найменша одиниця інформації (1 біт) 3. Пристрій введення текстової інформації (клавіатура) 4. У чому вимірюється розмір екрану монітора (в дюймах) 5. Які кольори застосовуються в кольоровій моделі CMYK? (блакитний, пурпурний, жовтий, чорний) 6. Графіка з представленням зображення у вигляді графічних примітивів називається (векторної) 7. Назвіть неграфічні операційну систему для IBM-сумісних комп'ютерів (MS-DOS) 8. Послідовність дій при вирішенні задачі (алгоритм) 9. Символ-роздільник слів в тексті (пропуск) 10. Популярний серед школярів вид комп'ютерних програм (гра) 11. Всесвітня глобальна мережа (Інтернет) 12. Числове представлення думки викладача про роботу учня (оцінка) 13. Найстарша фірма, яка є світовим лідером у виробництві комп'ютерів (IBM) 14. У російській мові логічної операції кон'юнкції відповідає союз ... (і) 15. Як називається інформація, що зберігається людиною у власній пам'яті? (оперативна) 16. Як називається лінійка, яку раніше використовували для обчислень? (логарифмічна) 17. Що в перекладі з англійської означає слово "комп'ютер"? (Людина, яка виконує розрахунки) 18. До якого виду моделей відноситься географічна карта? (графічна модель) 19. Як називають графічно зображений алгоритм? (блок-схема) 20. Яка система числення застосовується в комп'ютерах? (двійкова) Журі підводить підсумки гри, проводить нагородження команд. |