Розробка уроку «ПРИСТРОЇ КОМП'ЮТЕРА»
План уроку:
Відкриття «Школи толерантності» (3 хвилини).
Що таке проект? Бесіда по опорному конспекту, тема «Класифікація комп'ютерів» (5 хвилин).
Віртуальний комп'ютерний музей. Адреса в Інтернеті. (3 хвилини).
Заповнити базовий листок знань (2 хвилини).
Системний блок (15 хвилин).
Гра на повторення термінів (5 хвилин).
Комп'ютерний тест для знавців (разом з п.6).
Заповнити базовий листок знань повторно (2 хвилини).
Твоя тема проекту? (5 хвилин).
Моя тема проекту. (Разом з п.8).
Домашнє завдання (2 хвилини).
1 частина. «Відкриття« Школи толерантності »
Привіт, шановні любителі інформатики! Я вас сьогодні бачу вперше і мені дуже цікаво дізнатися відповідь на питання: "В якій школі ви б мріяли вчитися?» Давайте спробуємо одним словом дати визначення такій школі. Наприклад, я мрію працювати в такій школі, де були б всі чесними, і учні, і вчителі. А ви? (Відповіді на питання)
Я Вас всіх сьогодні вітаю, ми запрошені на відкриття нової школи під назвою «Школа толерантності». Що це за школа? Давайте подивимося на ці плакати. (Відкриваємо стенд з плакатами). (Прочитати плакат, де цеглинки). А саме слово Толерантність перекладається як Терпимість. Кожен з вас сьогодні на уроці повинен визначитися з вибором теми проекту, а потім і зуміти обгрунтувати свій вибір.
Частина 2. Що таке проект?
Подивіться на пам'ятки, які я вам підготував для роботи над проектом. (Робота з пам'яткою) .Ваше завдання сьогодні наступне: Визначитися з темою проекту до кінця уроку, спираючись на схему «Класифікація комп'ютерів» і свій емоційний вибір. Познайомитися з пристроєм системного блоку для обгрунтованого вибору комп'ютерної бази під ваш проект.
Частина 3. Віртуальний комп'ютерний музей.
Я впевнений, що ви вже добре знайомі з вашим сучасним комп'ютером. Але хто були його прабатьки, і з чого все почалося? Я побував в Інтернеті і зміг створити для вас свій віртуальний комп'ютерний музей. Давайте заглянемо туди. А допоможе нам наш екскурсовод (учень). (Читаємо сторінки історії) .
Зверніть увагу на адресу, за якою ви в Інтернеті можете побувати у віртуальному комп'ютерному музеї.
Частина 4. Заповнити базовий листок знань.
Зараз на нас чекає дуже відповідальна робота, з якою ви обов'язково впораєтеся. Але перш спробуємо відстежити ваші знання. Візьміть анкету базових знань і відзначте «+» в графі «Маю уявлення на початку уроку», якщо ви поверхнево знайомі або «Глибоко володію знаннями», якщо ви глибоко знайомі з окремими пристроями системного блоку. Початкові знання - це якщо ви знаєте функції цих пристроїв, глибокі знання - якщо вам відомі характеристики і складові блоки цих пристроїв. Якщо по ходу уроку у вас виникнуть питання, то фіксуйте їх у графі «Питання» .Час на заповнення анкети - 1 хвилина.
Частина 5. Системний блок.
Прошу двох помічників одягатися в спецодяг і асистувати мені для проведення операції над системним блоком. Розкриваємо системний блок і заглядаємо всередину. Допомагати нам сьогодні будуть представники преси. Журналіст газети «Компакт-компанія» (учень) буде нас знайомити з цікавим матеріалом. Діти, ви готові? Тоді розпочнемо. Розкриваємо системний блок. Будь ласка, знаходимо деталь номер №1. Знаходимо цю деталь на столі. Хто знає як вона називається?
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ПРОЦЕСОР
Чи є інформація у нашого журналіста? (Інформація у журналіста) Відкрийте, будь ласка, опорний конспект під назвою «Центральний процесор» . Якщо серйозно - перший мікропроцесор був винайдений в 1971 році групою на чолі з Дідом Хоффом і називався Intel-4004 і призначався для калькуляторів. На наше щастя, компанія, яка замовила цей мікропроцесор, збанкрутіла і її перекупила фірма Intel. З цього моменту почалася епоха персональних компютерів. Центральний процесор можна назвати королем системного блоку. А які функції у хорошого короля, який піклується про свою державу? Запишемо ці функції в опорний конспект:
КЕРУВАТИ І ОБРОБЛЯТИ ІНФОРМАЦІЮ.
Але центральному процесору складно впоратися зі своєю функцією без помічників, які разом з ним розміщуються на цьому кристалі і побачити їх можна тільки під мікроскопом. Це співпроцесор, який відповідає за надточні обчислення, кеш-пам'ять першого рівня і кеш-пам'яті другого рівня. Пам'ять для зберігання проміжних обчислень.
Переходимо до характеристик центрального процесора.
1. Який фактор є найважливішим в будь-якій роботі. Швидкість. Тактова частота - величина, яка показує скільки інструкцій здатен виконати процесор за секунду і вимірюється ця величина в МГц. (Зробіть запис в опорний конспект) .Якщо ми купуємо комп'ютер і в назві процесора є цифри, наприклад, Pentium III-1200, це значення тактової частоти. Зараз популярністю користуються процесори з тактовою частотою від 2 ГГц. Але як пояснити той факт, що іноді процесори з однією і тією ж частотою працюють з різною швидкістю? Перейдемо до наступних факторів - поговоримо про покоління і модифікації процесорів. Що таке покоління? Це сімейства, які були в минулому: мами і тата, бабусі і дідусі. За всю 27-річну історію процесорів корпорації Intel змінилося вісім поколінь. Подивіться в ваш опорний конспект. Але в кожному поколінні теж відбуваються свої революції, звідси і з'являються модифікації покоління. Наприклад, розглянемо процесор Pentium III. Модифікації цього процесора такі: ХEON - процесор для серверів; Pentium III - процесор для настільних комп'ютерів; Celeron - процесор для домашніх комп'ютерів. Є ще дві цікаві характеристики процесорів, від яких залежить робота процесора: тип ядра і технологія виробництва, частота системної шини. У ваших конспектах ці характеристики позначені колобками, а це значить, що матеріал з цих тем є додатковим для бажаючих. Ви можете пояснити ці характеристики на наступному уроці, звернувшись до додаткової літератури.
А зараз переходимо до деталі №2.
ОПЕРАТИВНА ПАМ'ЯТЬ.
Що пишуть з цього приводу в газеті? (Журналіст читає) . А сьогодні нам не вистачає пам'яті в 100 разів більшої, ніж передбачав Білл Гейтс. Що ж таке оперативна пам'ять? Зовні вона виглядає так - кілька кремнієвих чіпів-мікросхем, укріплених на пластиковій смужці . Все це називається модулем оперативної памяті. Виключи комп'ютер, і вся інформація зітреться з ОП без сліду. Функція ОП: зберігання тимчасових даних, необхідних для будь-якого роду проміжних операцій і обчислень (запишіть в опорний конспект) . А чому пам'ять називається оперативною? Тому, що вона швидка.
Переходимо до деталі №3.
МАТЕРИНСЬКА ПЛАТА
Ця деталь називається материнська плата. Чому така дивна назва? Давайте подумаємо, яка основна функція мами в сім'ї? Вести господарство. Саме тому ця плата називається материнською. Вона забезпечує зв'язок між пристроями. Основні блоки: роз'єми для підключення пристроїв, шина для передачі сигналів між пристроями, набір мікросхем для здійснення контролю.
Переходимо до деталі №4.
ЖОРСТКИЙ ДИСК
Хто знає призначення жорсткого диска? Функція - зберігання інформаціі. Складається жорсткий диск з трьох блоків (ви можете подивитися на картинку в ваших опорних конспектах) Сховище інформації. У корпусі знаходиться декілька дисків (скляних або металевих), покритих з двох сторін магнітним матеріалом, на який і записуються дані. Механіка, яка відповідає за обертання дисків. Електронна начинка - мікросхеми, які відповідають за обробку даних і управління механічною частиною.
Характеристики.
Форм фактор: стандартні; тридюймові; Micro Drive.
Обсяг диску. Що це за характеристика? Кількість інформації, яку здатний зберігати жорсткий диск. Сьогодні навряд чи варто купувати вінчестер об'ємом менше, ніж 500 Гбайт. Цікаво, я зараз використав нове слово - Вінчестер. Чим вінчестер відрізняється від жорсткого диска? Нічим. Це одне і теж. У 1973 році, коли був винайдений перший масовий жорсткий диск фірмою IBM, його назвали в честь всім відомої американської гвинтівки.
Швидкість читання даних. Що це за характеристика? Середній показник сьогодні близько 10-15 Мбайт / с.
Швидкість обертання дисків. Стандарт сьогодні - 7200 об / хв.
Переходимо до деталі №5.
Дисковод
Чи немає замітки по деталі №5 в газеті? (Журналіст читає) . Яке ж призначення дисковода? Зчитувати і записувати інформацію на магнітні диски.
Розглянемо деталі №6 і №7.
Відеокарта
Функція? Обробка зображень. (Запишемо в конспект). Відеокарта сьогодні одна з найдорожчих деталей системного блоку, від неї залежить яким буде зображення на екрані. Чи влаштує вас сьогодні двомірна графіка, або вам цікаво об'ємне зображення? Відповідаючи на питання ви і вирішуйте, яка відеокарта вам потрібна?
ЗВУКОВА КАРТА.
Функція? Обробка звуку. Чи може сама карта видавати звуки? Ні. Для цього необхідно підключити колонки, а щоб записати звук - мікрофон. Остання деталь, яку ми сьогодні розглянемо.
Деталь №8.
CD-ROM. Призначення? Зчитування інформації з лазерних дисків.Що пишуть газети, що стосується деталі №8? (Журналіст читає) .
Але чи достатньо сучасному користувачеві сьогодні тільки зчитувати інформацію з лазерних дисків? Ні. Необхідно і записувать. CD-R - дисковод для однократного запису інформації на лазерний диск. CD-RW - дисковод для багаторазового запису інформації на лазерний диск (записати в опорний конспект) Дякую всім учасникам операції над системним блоком. Кожен з вас зможе отримати певну кількість знаків вдячності за відповіді.
Частина 6,7.
Зараз ми проведемо експеримент з тими, хто у нас сьогодні відзначився, вони спробують попрацювати з тестом на комп'ютері. А з рештою ми відпочинемо інтелектуально.
Гра в слова «Ланцюжок».
Частина 8.
Зараз ми знову повернемося до анкети базових знань і знову її заповнимо, тільки в графі «Маю уявлення в кінці уроку». Я сподіваюся, що там «+» стане більше, ніж на початку уроку. Я перегляну ваші анкети, які не треба підписувати, і проаналізую анкету на наступному уроці. Час заповнення анкети - 1 хвилина.
Частина 9.
Тепер підіб'ємо підсумок нашої зустрічі. Чи визначилися ви з темою свого проекту? Для яких цілей вам потрібен комп'ютер, як ваш проект буде відображати загальну тему «Толерантність - це не мода, це мій вибір».
Частина 10. Домашнє завдання.
Остаточно визначитися з вибором теми проекту. Взяти в будь-якому комп'ютерному онлайн-магазині прайс-листи. Визначити, виходячи з теми, які пристрої, що входять до системний блок, будуть потрібні для реалізації проекту. Для виконання п.3 чітко знати функції цих пристроїв і їх основні характеристики. Бажаючі можуть підготувати повідомлення по розділах, які відзначені колобками в опорних конспектах.